• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Як перевірити купюри 5000 рублів на справжність?

Перевірити 5000 рублів на справжність

У Росії найбільшою купюрою є банкнота номіналом 5000 рублів. Незважаючи на загострення воєнного конфлікту з РФ, на території України можна спокійно купити чи продати рублі у банках, обмінниках. А чи знаєте ви, як відрізнити справжню банкноту від фальшивки, адже буде прикро отримати на руки несправжні гроші. Сама п'ятитисячна купюра була розроблена у 1997 році, проте її випуск відбувся лише у 2006 році. Центробанк зробив усе можливе, щоб захистити купюру від підробок, тому в 2011 році була випущена купюра з посиленим захистом, від банкноти 1997 року вона відрізняється кольоровою гамою та художнім оформленням.

Основні ознаки справжності

Банкнота 5000 рублів має багато відмітних ознак, досить запам'ятати лише основні, які можна перевірити без лупи та спецобладнання. Банк Росії рекомендує перевіряти купюри:

  • на просвіт. Ознаки справжньої купюри, які можна побачити візуально – це комбінований водяний знак із портретом Н.М. Муравйова-Амурського, захисна нитка у вигляді темної смужки та мікроперфорація, яка формує число 5000;
  • на дотик. Для людей з вадами зору на банкноті є текст "Квиток Банку Росії" і позначення номіналу. По краях банкноти є тонкі штрихи з вираженим рельєфом;
  • при нахилі. Змінюючи кут зору, можна розглянути на захисній нитці ефект переміщення цифр, приховане зображення літер РР, яскраву горизонтальну смужку, а також приховані смуги різних кольорів.

Озброївшись лупою, можна розглянути інші ознаки справжності. Деякі шахраї навчилися друкувати досить правдоподібні реалістичні підробки, які можна розпізнати лише за допомогою датчика магнітного поля, УФ-сканера, оптичного та ІЧ датчика.

Якщо ви не впевнені в справжності, хочете продати або купити російський рубль без обману, тоді звертайтеся до банківського відділення або надійних пунктів обміну валют. Якщо ви збираєтеся їхати на територію РФ, то краще зробити обмін заздалегідь, тому що у російських обмінниках гривню приймають за невигідним курсом. У касах Кіт Груп можна зробити обмін валют, а також безкоштовно перевірити купюри на справжність.