• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
  • Вихід

Як в Україні формується курс рубля на чорному ринку?

Обмін рублів Харків

Багато українців не довіряють національній валюті - гривні, тому постійно цікавляться більш стабільними грошовими одиницями. Крім долара і євро в банках і обмінниках користується попитом російський рубль. Незважаючи на загострення військових конфліктів, інтерес до RUB диктується географічним сусідством з РФ, торговими відносинами та іншими факторами. Якщо ви плануєте поїхати в Росію, то варто заздалегідь зробити обмін грошей, так як за кордоном ви зможете обміняти гривню на рубль за заниженим курсом. Більш привабливий курс рубля може запропонувати чорний ринок. Чи варто туди звертатися і як уникнути "підводних каменів"? Дізнаємося далі.

Хто встановлює курс RUB на тіньовому ринку?

Конвертація валют на чорному ринку України користується великим попитом завдяки ряду переваг:

  • «міняйли» пропонують більш вигідну ставку рубля, заманюючи клієнтів;
  • покупці можуть не показувати посвідчення особи і звітувати перед податковими службами;
  • такі міняйли можуть виручити в місцях, де немає обмінників або вже закриті банки;
  • немає ніяких обмежень по сумі обміну на добу.

Однак не варто забувати, що такий метод обміну має ряд ризиків: вам можуть видати фальшиві купюри, напасти або пограбувати. Такі випадки трапляються не завжди, але краще здійснювати обмін в людних місцях і відразу перевіряти гроші на справжність.

Динаміка курсу RUB на чорному ринку буде залежати від тих же факторів, що і на офіційному ринку. Найбільше на формування вартості рубля впливають:

  • грошові спекуляції трейдерів на міжнародному ринку;
  • банківські інтервенції та інші інструменти грошової політики;
  • зміна вартості сировини.

Росія є одним з найбільших імпортерів нафти, газу і цінних металів. За рахунок цього уряд країни робить все, щоб утримувати рубль на плаву.

Де можна безпечно обміняти російські рублі?

Якщо ви не хочете ризикувати своїми фінансами і особистою безпекою, зверніть увагу на обмін RUB в більш безпечних місцях, наприклад, в ліцензованих обмінних пунктах. До таких належить і KIT Group. Він пропонує своїм клієнтам вигідні умови для обміну ряду валют. На сайті компанії можна вивчити динаміку крос-курсів, побачити останні зміни валютних пар, прорахувати суму обміну на калькуляторі. Зручно, що дана компанія має десятки пунктів по всій країні, більшість з них працює щодня, що дозволяє в будь-який зручний час купити або продати російські рублі.